Kaip išleisti pelningą knygą?

K

Kaip išleisti pelningą knygą? Tikiu, kad jei skaitote šį tekstą, toks klausimas nors kartą yra atėjęs į galvą. Guy Kawasaki knygoje „APE: Author, Publisher, Entrepreneur“ priežastis parašyti bei išleisti knygą suskirstė į geras ir blogas:

  1. Geros: praturtinti kitų gyvenimus, įveikti asmeninį iššūkį, atskleisti gilesnę prasmę, patirti katarsį (gr. katharsis „apvalymas“). Paskutinioji priežastis man ypač patiko.
  2. Blogos: siekti populiarumo ir uždirbti pinigų. Manau, kad kiekvienas turime teisę pasvajoti kaip maudomės šlovės spinduliuose ar kad knyga tampa bestseleriu ir uždirbame krūvą pinigų. Bet pinigai ir populiarumas – tai pasekmė, vainikuojanti gerai atliktą darbą, kurį pripažįsta skaitytojai.

Tad kokia priežastis slypi po jūsų noru parašyti knygą?

Jei turite rimtą priežastį, tai gera pradžia. Tačiau rašymas ne visada prasideda nuo priežasties. Kartais turi susiklostyti tam palankios aplinkybės, kurios paskatintų žengti pirmąjį žingsnį. Pasidalinsiu savo istorija, kaip pradėjau savo pirmąją knygą, kurios leidybai surinkau 12 191 dolerį per Kickstarter pritraukęs 200 rėmėjų iš 35 pasaulio šalių.

Vėliau savo ir kitų lietuvių, pristačiusių savo idėjas per Kickstarter ar Indiegogo, patirtis aprašiau savo knygoje „Įgyvendink idėją per „Kickstarter”. Sutelktinio finansavimo vadovas”, kurios ištrauką galite nemokamai atsisiųsti čia.

Bet apie viską nuo pradžių. Kaip pradėti pirmąją knygą, turint tik idėją?

 

Susikurkite MVP: sutrumpintą jūsų knygos versiją

Ar jums teko girdėti sąvoką minimal viable product? Tai tarp startuolių itin populiari vystymo technika, kurioje laikomasi principo, kad reikia atsisakyti nereikalingų detalių ir sukurti kuo mažiau funkcijų turintį produktą, tenkinantį pirmųjų vartotojų (angl. early adopters) poreikius. Norintiems plačiau susipažinti su šia metodika, rekomenduočiau Eriko Raiso knygą „The Lean Startup“.

Prie ko čia startuoliai, jei kalba eina apie knygos rašymą?

Priežastis labai paprasta – MVP padės įvertinti, ar jūsų knygos turinys yra įdomus skaitytojams dar prieš imantis rašyti knygą. Jei tokį patvirtinimą gausite, galėsite imtis rašymo labiau pasitikėdami savimi, atsižvelgti į išsakytas pastabas ir kuo anksčiau įtraukti savo tikslinę auditoriją į knygos kūrimo procesą.

…O ši auditorija garantuos, kad vos išleidus knygą jos su nekantrumu lauks jūsų suburtas skaitytojų ratas.

Žinoma, galite rašyti knygą metus ar ilgiau užsidarę nuo išorinio pasaulio ir užbaigę griausmingai ją pristatyti. Bet gali būti, kad realybė jus dar griausmingiau pastatys į vietą, nes naujų knygų išleidžiama daug ir jos konkuruoja ne tik tarpusavyje, bet ir su kitomis laisvalaikio praleidimo formomis, tokiomis kaip televizija, kurios niekas nebežiūri, ir instagramu bei feisbuku, kurį visi mielai skroliname atsikėlę, nuobodžiaudami darbe, sėdėdami tualete ir, žinoma, prieš miegą.

Nežinomiems autoriams konkuruoti tokioje persotintoje rinkoje yra be galo sunku*.

* Sunku yra mums, paprastiems Žemės gyventojams. Bet tai negalioja, jei esate, pavyzdžiui, šiuolaikinis poetas Mantvydas Leknickas, kuris savo pirmajai knygai surinko 1400 išankstinių užsakymų per dvi savaites. Žinoma, jam pavyko tą padaryti, nes jis tuo metu turėjo apie 50 tūkst. facebook sekėjų. Bet turint omenyje, kad Lietuvoje vidutinis tiražas yra apie 1500 egzempliorių, o šis bičas tokį kiekį pardavė akimirksniu, nušluostydamas nosis visoms leidykloms, tai yra tikrai VAU! Ai, ir dar smulki detalė – pardavė dar neturėdamas knygos. Tai aukštasis pilotažas.

Žodžiu, mintį turbūt pagavot.

Auditorija, sekėjai, ar kaip juos bepavadinsime, yra aukso vertės ir jei to neturite, pradžia bus sunki. Tad jei dar neturite savo skaitytojų rato, pradėkite nuo MVP. Tai gali būti:

  1. Straipsnis ar straipsnių serija;
  2. El. laiškų serija;
  3. Kelių ar keliasdešimties puslapių elektroninė knyga.

Jūsų tikslas – įdedant minimaliai pastangų objektyviai įvertinti, ar yra šia tema besidominčių skaitytojų.

Kai turėsite savo MVP, jums reikės gauti tikslinės auditorijos nuomonę. Pradėkite nuo asmeninio ar verslo kontaktų tinklo. Parašykite trumpą asmeninę žinutę per Facebook, el. paštą ar kitą kanalą, kurioje būtų trumpai pristatyta knyga ir pasakykite, kad norite išgirsti šio žmogaus nuomonę apie sutrumpintą jūsų knygos versiją – MVP. Tik pavadinkite tai aiškiau, kad suprastų ir startuoliais nesidomintys žmonės.

Turite gauti pritarimą išsiųsti žmogui MVP ir susisiekti po kelių dienų ar savaitės, kad žmogus išsakytų savo nuomonę. Jei žmogus pritaria, įtraukite jį į susidomėjusių sąrašą. Šiame sąraše esančius žmones saugokite, gerbkite ir mylėkite, nes jie greičiausiai bus pirmieji jūsų knygos pirkėjai ir teigiamos nuomonės skleidėjai.

Susidomėjusių žmonių kontaktus galite rinkti ir pasidalindami įrašu tikslinėse socialinių tinklų ar forumų grupėse.

Tik šiuo atveju geriausia žmones nukreipti į svetainę, kur jie galėtų atsisiųsti jūsų knygą PDF formatu palikę savo el. paštą.

Tokiu atveju gausite suinteresuotų žmonių kontaktus ir galėsite paklausti jų nuomonės po savaitės. Gera žinia, kad visą šį procesą galima automatizuoti sukuriant autoresponder laiškų seriją naujienlaiškių siuntimo programoje.

Būdų viešinti MVP yra ir daugiau.

Galite rodyti Facebook reklamą tiksliniams vartotojams pagal jų pomėgius ar tiesiogiai kontaktuoti su žmonėmis, turinčiais auditoriją (socialinių tinklų įtakingaisiais) ir susijusiais su jūsų gvildenama tema.

Jei esate pakankamai drąsūs, galite sugalvoti kažkokią kūrybišką nesąmonę – pavyzdžiui, apsirengti savo knygos herojumi ir dalinti savo MVP knygų mugėje tiems, kurie sutiks pasidalinti savo kontaktais ir išsakyti savo nuomonę.

Beje, prieš tai pateiktas pavyzdys toli gražu ne drąsos viršūnė.

Štai, pavyzdžiui, jaunasis režisierius Romas Zabarauskas, nusprendęs ieškoti finansavimo savo filmui „You Can’t Escape Lithuania“ per Kickstarter 2014-tų metų lapkritį paskelbė, kad už paramą filmui atsidėkos savo paties erotine fotosesija. Reikiamą sumą jis surinko – pagarba jam už drąsą ir kūrybiškumą.

Tad pagalvokite, ką jūs galite padaryti, kad suburtumėte potencialius skaitytojus. UŽDUOTIS: Dabar pat užrašykite nors tris idėjas, kurios ateina į galvą, kad perskaitę šį tekstą turėtumėte naudos. 

Užsirašėte? Puiku! Dabar pasidalinsiu istorija, kaip visa tai padariau aš.

 

Knygos pradžios istorija: nežinojimas pažadina smalsumą

Dirbau telekomunikacijų srityje – įmonėje, kurioje buvo kuriamos skambučių apskaitos sistemos. Jas pirkdavo užsienio įmonės, teikiančios telefonijos paslaugas. Suprantu, jau daug neaiškių žodžių, bet pakentėkite. Nors mano pareiga buvo parduoti šias sistemas, bet iš tikrųjų maždaug pusantrų metų nelabai įsivaizdavau, kodėl žmonės tai perka. Pats produktas buvo geras, tik aš nesuvokiau jo paskirties. Žinoma, laikui bėgant tai išsisprendė ir pastebėjau, kad dalis klientų perka mūsų sistemą tam, kad pradėtų skambinimo kortelių (angl. calling cards) verslą.

Tuomet nusprendžiau pasidomėti, ko dar be mūsų sistemos reikia, kad galima būtų pradėti šį, skambinimo kortelių, verslą. Paskyręs kelias savaites informacijos paieškai, viską susisteminau ir paruošiau savo MVPdešimties puslapių mokomąją medžiagą (angl. whitepaper) pavadinimu „How to Start Calling Card Business“ („Kaip pradėti skambinimo kortelių verslą“).

Tai buvo tarsi trumpa elektroninė knyga, kurią įkėliau į svetainę, kad susidomėję šia tema žmonės galėtų knygą atsisiųsti. Mano nuostabai atsisiuntimų skaičius buvo gana nemažas ir visa tai vyko organiškai, be jokių papildomų medžiagos viešinimo priemonių.

Be to, sulaukiau nemažai klausimų iš medžiagą atsisiuntusių žmonių ir supratau, kad nors tema užima labai siaurą nišą, paklausa tokiai informacijai vis tik egzistuoja.

Būtent tai ir paskatino mane imtis didesnio darbo – pradėti knygą „How to Start a VoIP Business“ apie internetinės telefonijos verslo pradžią.

 

Kas geriau: rašymas užsidarius nuo pasaulio AR rašymas įtraukiant skaitytojus?

Ar dar pamenate mano patarimą, kad neverta rašyti užsidarius nuo išorinio pasaulio? Šį patarimą daviau ne veltui. Šią klaidą dariau pats. Pirmąją knygą rašiau penkerius metus!

Per tą laiką buvo daug pakilimų ir nuosmukių. Kartais taip įnikdavau į informacijos paiešką, kad kelias valandas pranaršęs internete susivokdavau, jog per tą laiką neparašiau nė sakinio. Dažnai rašymą atidėdavau keliems mėnesiams.

Viskas pasikeitė, kai perskaičiau knygą apie tai, kaip parašyti knygą (ją jau minėjau įžangoje). Tada supratau, kad man reikia:

  1. Būti autoriumi, leidėju ir verslininku. Žodžiu, trys viename;
  2. Rašyti MVP principu;
  3. Kuo anksčiau pradėti rinkti skaitytojų auditoriją;
  4. Nelaukti įkvėpimo ir tiesiog rašyti.

Ir tuomet mano galvoje įvyko nušvitimas…

Ne, iš tikrųjų tai nieko tokio nenutiko. Tiesiog nusprendžiau nebemalti šūdo ir susikaupti.

Nuo tada knygos rašymui kasdien skirdavau valandą, nepriklausomai nuo to, ar mūzos aplankydavo, ar ne. Tai davė rezultatų ir pagaliau turėjau knygos rankraštį.

Kadangi žinojau, kaip svarbu įtraukti skaitytojus kuo anksčiau, savo kontaktams išsiunčiau pasiūlymą padovanoti el. knygą tiems, kurie išsakys objektyvią nuomonę, ką reiktų knygoje pataisyti ar papildyti. Tokių žmonių atsirado nemažai – trys šimtai. Taip, visai tiek pat, kiek ir filme „300“ – su tokiu būriu jau galima šį tą nuveikti.

Taigi, visiems savo spartiečiams išsiunčiau knygą tiesiog Word faile, kuriame jie galėjo rašyti pastabas.

…Spėkite, kiek žmonių išsakė rimtesnes pastabas? Atsakymas – dešimt! O iš tų dešimties tik vienas ar du iš tikro detaliai peržvelgė tekstą nuo pradžių iki galo.

Kur dingo likę? Neturėjo laiko, buvo užsivertę kitais darbais, tingėjo, pamiršo, atostogavo, susilaužė koją, palaidojo mylimą šunį, galvojo, kad redagavimui bus daugiau laiko, pasakė, kad viskas knygoje ir taip labai gerai. Žodžiu, priežasčių buvo daug, bet ne čia esmė.

Jums kyla klausimas, kokio velnio jiems išvis reikėjo siųsti knygą redagavimui? Štai čia ir slypi nematoma nauda – visi šie žmonės jautė, kad jų nuomonės yra klausomasi.

Pripažinkite, smagu, kai žmogus, rašantis knygą, paklausia jūsų nuomonės. O dar smagiau buvo tai, kad tie, kurie savo nuomonę išreiškė, pamatė, kad aš į ją atsižvelgiau ir padariau pataisymus knygoje. Pastabų nebuvo daug, todėl viską atlikau per labai trumpą laiką, o viso to rezultatas buvo tas, kad turėjau kelis šimtus žmonių, susidomėjusių knyga ir prisidėjusių prie jos tobulinimo.

Kadangi jau turėjau peržiūrėtą ir įvertintą rankraštį, atėjo laikas pagalvoti apie sekantį etapą – leidybą – į kurį įeina maketavimo paslaugos, viršelio dizainas, iliustracijų bei grafikų ruošimas ir profesionalus redagavimas. Pastarasis buvo itin svarbus, nes knygą rašiau anglų kalba ir nenorėjau, kad skaitytojai, įsigiję knygą pakrauptų nuo gramatinių ar stiliaus klaidų. Paskaičiavau, kad visas šis malonumas man turėtų kainuoti 3000-4000 dolerių.

Įvertinęs, kad jau ir taip paskyriau penkis metus rašymui ir dar reikės išleisti nemažą sumą, susimąsčiau, ar įmanoma visą šį reikalą atlikti kažkaip protingiau?

Bet norėčiau išgirsti jūsų nuomonę.

Pasidalinkite savo idėjomis – kokio tipo knygą norėtumėte išleisti? Ar ją jau rašote? Su kokiais sunkumais susiduriate?

Klokite viską komentaruose!

Vilius Stanislovaitis

Esu knygos „Įgyvendink idėją per Kickstarter” autorius.

  • Sis tekstas dave man atsakyma, kodel as pati vilkinu savo knygos rasyma. 🙂

    • Visi mes esame linkę vilkinti ar atidėlioti darbus daugiau ar mažiau 🙂 Ir kaip reikalai su knyga einasi dabar? Kažkas pasikeitė paskutiniu metu?

  • O jei trumpas pasakas rašai, tai neduosi skaityti tik puse pasakos..?

    • Žinoma, tuomet galite duoti visą pasaką paskaityti. Beje, prieš kurį laiką vyko toks vaikų ir jaunimo literatūros festivalis “Vaikų Kalėdų Sala” Nežinau, ar dalyvavote. Programa čia: https://mtc.lt/attachments/article/576/VKS-programa.pdf

      Mačiau ten daug jaunų rašytojų, kurie “pitchino” savo pasakas leidėjams ar pristatė jas žiūrovams. Siūlyčiau pabendrauti su kitais pasakų rašytojais, jie jums duos tikslingesnių patarimų.

  • Sveiki. Paskutinius du metus vis pagalvoju apie knygą ,kurią norėčiau parašyti . Aš domiuosi astronomija ir daug galvoju apie labiau išsivysčiusių būtybių tyrinėjimus visatoje. Nežinau kodėl ,bet vis neiškrenta iš galvos protinga energija kuri neturi kūno ir gali egzistuoti labai ilgai ir kurios misija yra aplankyti 8 planetas . išanalizuoti jas ,surinkti informaciją ir pristatyti savo kūrėjui . Ir aprašyti kiekvieną planeta su ten gyvenančiom ar dar ne givybem. Atidarius fantazija ,planetas ir ten gyvenančius galima aprašyti labai spalvingai ,arba atvirkščiai su siaubingais įvykiais kurie ten vyksta. Mokslinė fantastika,kaip manot svajokliu dar liko? 🙂 Sorry jei nusisnekejau čia .

    • Sveikas, Mykolai, nelauk palaikymo iš kitų. Jei pagalvoji ir nori to, tiesiog sėsk ir rašyk. Paskirk po 1val per dieną rašymui ir dirbk šio tikslo link. Tikiu, kad yra pakankamai mokslinės fantastikos fanų. Nebūtina galvoti apie lietuvius, gali leisti anglų k. plačiai auditorijai.

  • Noreciau ir as parasyt gyvenimo istorija bet turbut ir neparasysiu perdaug turbut reikalu tema turbut butu nuo mazens kaip augau be tevo ka gyvenime maciau ka isdarinejau nes buvo daug labai

    • Puiku, Karoli, imk ir pradėk rašyti. Ar yra kokių problemų, dėl kurių dar nepradėjai rašyti?

  • Pati esu romanu megeja.Esu ju perskaiciusi begales.Ir jau metai laiko vis mastau kad ir pati galeciau parasyti,panaudojant ir savo isgyvenimus.Taigi pradejau rasyti,ir mintys tiesiog liejasi.Bet vat man idomu ar yra kazkokia programa ar kazkas kur galeciau rasyti?Ar jus rasete tiesiog Worde?

    Nes siuo metu mano juodrastis yra telefone 😉

  • Labai paskatinantis rašyti tekstas. Nuo mažens širdy nešiojuos svajonę parašyt knygą, bet visuomet protas nugalėdavo širdį- aš negabi, bus neidomu, nesugebėsiu, nerasiu laiko ir t.t.. bet dabar jau turiu visą rankraštį- dienoraštį išgyvenimų, kurie aplanko sergant psichine liga, ir pirmą kart pradedu tikėt, kad noriu ir galiu. Tik kaip perlipti per baimę? Kaip žengti tą pirmąjį žingsnį po kurio jau nebebus kelio atgal?

    • Labas, Laura, labai filosofiškai į viską žiūri. Aš tau atsakysiu taip apie baimes ir kitas abejones:

      1. Esu per jaunas/jauna rašyti knygą. Pirmąją knygą pradėjau rašyti 23 metų. Prieš porą savaičių sutikau bičą, kuriam berods 20 metų ir jau parašė keturias knygas. Esu matęs ir keturiolikmečių, rašančių knygas (tiesa, užsienyje).

      2. Neturiu laiko. Kai pradėjau rašyti knygą, dirbau pilnu etatu, studijavau dieniniame skyriuje, sportuodavau, eidavau su draugais pasitūsinti, o paskui dar ir sūnus gimė. Bet valandą kiekvieną darbo dieną rašymui visada rasdavau.

      4. Nesugebėsiu. Rašiau apie sritį, kurioje dirbau viso labo du metus, kai tuo tarpu kiti šios temos rašytojai turėjo 20-30 metų patirtį. Rašiau anglų kalba, kuri man yra antroji, o kitiems rašytojams yra gimtoji. Nepaisant to, sugebėjau parašyti ir išleisti tokią knygą, kuri atsidūrė aukščiau už kitas šios kategorijos knygas Amazon’e.

      Tad mano patarimas – nuo DABAR pradėk rašyti po 50 žodžių per dieną. Pastovus veiksmo kartojimas tau leis išsiugdyti įprotį rašyti. Tavo komentaras susidaro iš 63 žodžių, tad tokį teksto kiekį laisvai parašysi kasdien. Nesvarbu, ar bus karas, ar nukris meteoritas, vis vien rašyk 50 žodžių per dieną. Jei sugebėsi parašyti daugiau, liuks.
      Sėkmės!

  • Sveiki,
    Esu jureive, praleidzianti uzburianciose jurose puse metu is metu… apie knygos rasyma taip pat svajoju, tik ne nuo vaikystes… apie Jusu visa isdestyta eiga viskas kaip ir aisku, taciau kokiu budu jus strukturuojate knyga? Manyciau autobiografija remiantis rasyti yra siek tiek sudetingiau? Kokiu modeliu patartumet naudotis? Nuo pabaigos iki pradzios? Ar tiesiog kas liejasi is vidaus? Sekmes visiems berasantiems… as tikriausiai rasysiu iki pensijos arba teks vykt rasyt i sarmo persunkta Sicilija … kuria pamege daugelis rasytoju…

    • Labas, užburiančių vandenų jūreive Vaida! Tai labai įdomi ir tikrai nekasdienė profesija! Manau, kad skaitytojams būtų įdomu sužinoti, su kokiais iššūkiais susiduri kasdieną. Aš siūlyčiau nuo šiandien įsipareigoti kiekvieną dieną parašyti po 100 žodžių savo autobiografijos. Struktūra, modeliai ir visa kita nėra svarbu. Ar pažadi nuo šiandien parašyti po 100 autobiografijos žodžių kasdien? Jei taip, po metų turėsi knygą.

  • Sveiki, pažįstu žmogų, kuris parašė knygą per tam tikrą valandų skaičių. Taigi, klausimas toks – ar laukti penkerių metų ir versti save sėdėti prie rašymo, ar sužinoti metodiką, kaip “vaikšto” ta stebuklinga jėga – įkvėpimas? Dar kitas pastebėjimas, tas skaičius, kad 300 žmonių žino, kad jų nuomonė kažkam svarbi – tai saviapgaulė. Juk aš žinau, kad rimtas žmogus skaitys rimtai mano siunčiamą tekstą, tad kam turiu save apgauti ir išsiųsti tiems, kuriems dzin. Čia suveikia savęs pažinojimo testas, t.y. man nereikia pataikauti kitiems, jų savybėms, nes man svarbu teisybė. Ir apskritai – knyga “gimsta” tam tikru laiku ir visai kartais nepriklauso nuo tavęs paties. Tuo atveju suveikia kitoks pasaulis (toks nematomų energijų [ tik niekam nesakykit:)]. Ačiū, kad rašote, po teisybei, nes jei tylėtumėte, tai ir negalėčiau savo minčių čia parašyt. O kažkada vyks tik telepatijos veiksmas – būkite budrus.

    • Manau, kad yra daug būtų rašyti ir ne visiems reikia grįžtamojo ryšio iš skaitytojų. Manau, kad kiekvienas rašytojas turi savo stilių, kuris jam labiau tinka. Kaip sako protingi žmonės, „SVARBEUSE KASKA DARITI”

  • Sveiki, pasinaudosiu šia svetaine. Žodžiu rašau knygą ir norėčiau gauti patarimų įdomu ar ne ir ką reiktų pakeisti, jei kas susidomėjo parašykite man į el. paštą nandas.cepulis@gmail.com atsiųsiu ištrauką. Iš anksto didelis AČIŪ 🙂

  • Pati esu daug per gyvenima nuejus ir macius todel ir noriu parasyti knyga o ar ja skaitys manau dar ir kaip

  • Sveiki… naudingas straipsnis, ačiū.
    Aš norėčiau parašyti fantasy žanro knygą. Visada žavėjausi fantastika, pasakomis. Šiandien iš svarbaus man žmogaus išgirdau, kad turėčiau pabandyti. Bet nežinau. Sunku prisiversti. Šiuo metu auginu du vaikus, tai atrodo visą norą atima tas sunkus darbas, bet kartais užeina momentai, kai tikrai galvoje sukasi mintys “IMK IR RAŠYK”, “DARYK, PO VELNIŲ”… Linkiu visiems viduje rasti stiprybės pradėti rašyti ir kad jūsų mintys ir realizuotos knygos pasiektų daug skaitytojų, o ypač jų širdis. 🙂

  • Labai naudinga informacija, ačiū. O gal žinote, kokios vaikiškų knygelių išleidimo subtilybės?

    • Knygų leidybos procesas yra panašus, tik skirtingos auditorijos. Beje, mano manymu vaikiškos knygelės yra labai gera niša! Parašykite Tomui Dirgėlai ar kitam autoriui, leidžiančiam vaikiškas knygas ir paprašykite patarimų.

  • Sveiki, sugalvojau knygai pavadinimą parašiau 10 puslapių ir nežinau ką daryti toliau… Norėčiau knygą išleisti išleisti kuo profesionaliau ir kokybiškiau

    • Pasidalinkite tais 10psl su tais, kuriems tai galėtų būti įdomu ir paprašykite grįžtamojo ryšio. Kol laukiate, rašykite toliau. Visi nori kuo profesionaliau ir kokybiškiau, bet nuo kažko reikia pradėti. Tebūna pirmas blynas prikepęs!

    • Be abejo, Dariau, reikia rašyti ir toliau! Pabaikite visą knygą!

  • Sveiki,
    Gal turite pažystamų žmonių kurie yra išleidę romaną?Turiu idėją parašyti iš savo gyvenimo istoriją, pokolkas ji atrodo juokingai ir žinoma kyla abejonės ar visa tai bus įdomu..Bet esu nusiteikusi pozityviai!

    • Taip, turiu pažįstamų, išleidusių romaną. O šiaip, jei norite susipažinti, tiesiog parašykite tiesiogiai bet kuriam lietuvių rašytojui, kurio (-s) knygą esatę perskaitę, pagirkite už puikų darbą ir užduokite klausimą. Jie mielai atsakys susidomėjusiam skaitytojui!

  • O sakykit ko reikia, kad jusu knyga patektu I Amazon? As taip pat galvoju rasyti anglu kalba.

  • Sveiki! Žaviuosi Jūsų veržlumu, super! Ačiū už mintis.
    Aš į knygą norėjau sudėti savo pačios gyvenimo pokyčių istoriją, kuria norėčiau įkvėpti kitus drąsiai įgyvendinti savo svajones. Vienu įkvėpimu parašiau 40 puslapių ir sustojau. Kokia forma, kokiu asmeniu, trečiuoju ar pirmuoju…FB platybėse gabaliukais dalinuosi, visi ragina „rašyk”… o mane kankina abejonės, noriu padaryti gerai, o įkvėpimas kažkur aptirpo, pradedu manyti, kad gal neįdomu, pilna tokių istorijų…. Tada pradėjau dvi knygas vienu metu. Vieną – romano formos gyvenimo istoriją trečiuoju asmeniu, kitą – trumpas istorijas, kurias sutinku pakeliui. Kaip Jums šis susidvejinimas? Ir ar trečiuoju asmeniu rašyti romaną (mano pačios gyvenimas su fantastiniais intarpais :)) yra teisingas pasirinkimas? Ačiū Jums!

    • Dėkui, Egle, kad dalinatės savo istorija. Tai, kad parašėte 40 psl vienu įkvėpimu yra sveikintina, bet, manau, kad turite rašyti nepaisant to, įkvėpimas yra, ar jo nėra. Jei jums tikrai svarbus tikslas parašyti knygą, išsikelkite tikslą parašyti tam tikrą žodžių kiekį per dieną ir darykite tai reguliariai. Jei vaikysitės vizijos padaryti labai gerai, galite to visai nepasiekti arba pasiekti labai vėlai. Paskui senatvėje žmonės gailisi nepadarytų darbų. Tad mano palinkėjimas yra padaryti nors vidutiniškai. Jei rašote FB ir žmonės jau skatina jus žengti toliau, tai gera pradžia. Nerašykite dviejų knygų vienu metu. Apsistokite ties viena ir užbaikite ją. Jei turite daugiau klausimų, galite man parašyti tiesiogiai vilius.stanislovaitis@gmail.com

  • Sveiki. Aš taip pat ,,rašau knygą”, jei taip galima pavadinti. Esu labai jauna. 14 – olikos metų ją pradėjau. Tai dabar tuoj bus kaip metai. Bet kuo toliau, tuo sunkiau sekasi ją pildyti. Nors pati savo problemą žinau, bet niekaip negaliu jos įveikti. Perfekcionizmas. Gaunasi taip, kad iš esmės einu į minusą – berašydama randu, tai kas jau atrodo, galbūt netinkamai, ir tada vienas prisedimas būna teksto taisymas, o ne jo rašymas…

    • Oi, pažįstama situacija ir man 😀 Aš tai tokiais atvejais tiesiog stengiuosi išrašyt kuo greičiau pirmąjį juodraštį iki galo. Naudoju tokį metodą, kad nežinomas vietas (kur užpildyt norisi vėliau, neturiu dabar žinių ar idėjų kaip įgyvendinti) pažymiu kaip [[čia dialogas jono su paulium apie avis ir dangų]]… Ir palieku 😀 Po to gale grįžtu užpildyti visko, kai jau iki galo privažiuoju. Bet joooo, būna ir kūrinių kur pastringu ir norisi taisyti dar eigoje. Kažkaip manau, kad geriau pabaigt pirma negražiai, o tik vėliau taisyt, ne eigoje – man geriau einas, pastebėjau 🙂

  • Noriu kad kas parašytų apie mane knygą. Aš nesu niekuo ipatinga tiesiog noriu palikti po saves savo prisiminus savo svajones ir kad mano anūkai proanukiai apie mane žinotų ne iš kitų žmonių lūpų o iš knygos kurioje būtų mano gyvenimas

    • mano knygos pagal užsakymus turi sėkmę 😉
      įdomu būtų padirbėti kartu.

    • Sveika, Rita.
      Man irgi kilo mintis parašyti knygą apie savo gyvenimą. Norėčiau ją skirti savo dukrai, kurią tik vieną turiu. Yra tokių dalykų, kurių ji tiesiog nežino. Tai susiję tiesiog su mano genais, su mano tėvų ir protėvių gyvenimu anais gūdžiais sovietiniais laikais. Visa tai formavo mano asmenybę, charakterį, pagaliau net ir dabartinį dukros gyvenimą užsienyje. Jaučiu, kad tai savotiška mano kilmės šaknų karma, dėl kurios aš, 74m., senjorė, neturiu nei anūkų, nei artimųjų ir esu jau daug metų vienišė.
      Aš galvoju surašyti visa tai, kaip ištęstą dienoraštį. Bet kur kreiptis, kas galėtų visa tai suguldyti į knygą? Knyga gautųsi įdomi, užkabinanti skaitytojo mintis ir jausmus. Galvoju, kad neverta tokią, kaip mano, gyvenimo istoriją nusinešt su savimi į kapą…
      Gal ką patartumėte?
      Pagarbiai – Lina

      • Gerbiama Lina

        Labai sujaudino ir sudomino jusu istorija ir pasakojimas apie paslaptinga jusu praeiti.
        Pati esu neabejinga rasymui, jau ruosiu leidimui pirmaja knyga, ir jeigu norite bendraminciu, rasykite siuo elektroniniu pastu: vilmar_99@yahoo.co.uk

  • sveiki. rašau šeštą savo knygą. jo.. tas pirkimas iš anksto labai pasiteisina. su ankstesne knyga. dabar rašau knygą su kiekvieno psl. iliustracija.
    susigriebiau kad reikia siužeto. pasinaudosiu Jūsų idėja sukurti trumpą knygos versiją. pas mane beveik poezija, tai ją sunkiau rašyti „pagal užsakymą”-t.y. siužetą. tai mano bėda.
    laukia 300psl teksto+ 300psl iliustracijų. kiti sako, iliustruoti yra mano arkliukas. nors nelengva..
    rašysiu į rankomis rištą knygą.

  • Sveiki !

    Labai noriu parašyti knygą apie virtuvės tikrąjį gyvenimą . Sukuosi virtuvėje jau kurį laiką..
    Mano pagrindinis tikslas , kad jaunimas prieš pasirinkus šią profesiją susipažintų su tikruoju jos gyvenimu . Norėčiau , kad knygoje būtų ir keletas nuotraukų ir įdomių kasdienių nuotykių pristatymas, virėjų psihologija ir priklausomybės , sunkus fizinis darbas .. ir dar labai daug visko..
    Tiesa.. visiškai nieko nežinau apie knygos rašymą , jos išleidimą, pristatymus ir pan..
    Bet taip stipriai to noriu , kad galėčiau viską išmokti
    Ką manote ? 🙂

  • Sveiki,raśau itin sudetingo stiliaus knyga,jau labai senai ir iś leto.Tik dabar susimaśćiau,kad noriu ją pabaigti ir pateikti, tačiau nežinau nuo ko pradėti.Galbūt kas nors gali pasakyti nuo ko pradėti ir kur kreiptis dėl knygos realizavimo?

  • Sveiki, ieškojau informacijos nuo ko pradėti rašyti ir kaip viską pateikti, turiu daug dar klaustukų. Prieš kokius 5 metus pradėjau rašyti, bet taip ir neužbaigiau, dabar vėl kilo idėja nauja iš naujo pradėti tik kiek kita tema. Gal būtų kas pasidalintų savo patarimais, mintimis irgi bendraminčių? Galvoju apie elektrininio tipo knygos įkėlimą. 🙂 jeigu kas norėsite parašykite zydrune.pabrezaite@gmail.com

  • Sveiki, Labai jau senai kirba mintis parašyti knygą labiau kaip memuarus,skaudžias bet ir gražias akimirkas . Gyvenu emigracijoje apie 12 metų,beveik visą tą laiką pragyvenau su vyrų narcizu, kuris žalojo ne tik mane bet ir aplinkinius, pabėgusi iš tų toksiškų santykių vis dar kovoju nes turim bendrą vaiką kurio beveik nematau. Jaučiuosi užaugusi kaip asmenybė ir pasiruošusi dalintis patirtimi su kitais. Daug moterų ir vyrų gyveną su narcizu to nė patys nesuvokdami,galbūt įkvėpėčiau stiprybės. Klausimas tik kaip pradėti, kaip neperspausti scenų kaip visus baisius keiskmažodžius perteikti kitaip?

  • Sveiki,Rasau knyga Lietuviu kalba bet aisku busiu pridares daug klaidu .Jieskau redagavimo meistro kuris paziuretu mano knygos pradzia nemokamai ar jei patiktu knyga pasiulytu tarpininkavimui jos uzbaigimui.Aciu

  • Projektas „Kaip išleisti knygą“ už šio straipsnio ir/arba pokalbio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi rašytojo ir/arba pašnekovo nuomonė.
    >