Donata Kontenienė: „Mane visuomet žavėjo erotika“

D

Klaipėdietė rašytoja Donata Kontenienė jau išleido keturis erotinius meilės romanus. Pirmoji knyga „Septynetas“, pasirodžiusi 2015 metais skaitytojų buvo priimta taip gerai, kad jau kitais metais susilaukė tęsinio „Septynetas. Amžinai tavo“. Trečia autorės knyga „Barakuda“ šiais metais susilaukė tiražo pakartojimo, o naujausioje knygoje „Kažkas naujo, arba 47A“ veiksmas nukeliamas į Niujorką. Facebook paskyroje rašytoja Donata Kontenienė leido skaitytojams arčiau prisiliesti prie savo kūrybinių procesų, dalindamasi ištraukomis iš rašomos knygos, nuotraukomis ir rašymo metu ją įkvėpusia muzika.

Erotinių romanų skaitytojai kartais Donatos knygas prilygina E. L. James arba Sylvia Day autorių stiliui. O ką pati rašytoja mano apie erotinę literatūrą, rašymą ir įkvėpimą perskaitysite žemiau.

Donata Kontenienė. Asmeninio Facebook puslapio nuotrauka

 

✍️ Papasakokite kaip ir kada gimė jūsų pirmoji knyga?

Pačią pirmąją savo knygą pamėginau rašyti būdama vos keturiolikos. Tai buvo naivus meilės romanas, kurį kaip talismaną saugau iki šiol. Rimčiau apie rašymą susimąsčiau tik po daugiau kaip dešimtmečio. Iš prigimties esu pelėdžiukas ir tikrąją savo dieną pradedu vėlai vakare, tad ir pirmąjį, rimtą romaną ėmiau rašyti tamsiuoju paros metu. Sėsdama prie kompiuterio dar nežinojau koks jis bus, nes neturėjau konkrečios vizijos. Tiesiog leidau žodžiams lietis kol ilgainiui supratau, kad „Septyneto“ istorija jau ne vienerius metus gyveno manyje.

 

✍️ Kada gimė suvokimas, kad galite išleisti knygą? Kaip radote leidyklą?

Tiesa pasakius, niekada neplanavau išleisti knygos. Rašiau tik dėl savęs. Kaip sakoma  ̶ „į stalčių“, bet tas stalčius visuomet buvo atviras draugams ar šeimos nariams. Jie ir paskatino rimčiau susimastyti apie leidybą. Nieko per daug nesitikėdama, nusiunčiau knygos ištrauką į anuomet „Obuolio“ leidyklos kuruojamą knygos.lt puslapį (dabar jis priklauso „Balto“ leidybos namams ir jie vis dar turį skiltį „Rašytojams: išleisk knygą“) ir po kelių mėnesių sulaukiau atsakymo, kad jie mielai išleistų mano pirmąjį romaną  „Septynetas“.

 

✍️ Kodėl erotinis romanas? 

Erotika – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Jausti aistrą ir ją mėgautis, toli gražu nėra gėdinga, juk tai daro net bitutės, tad kodėl turėtume to vengti? Ne išimtis ir knygos. Aprašyti tai, kas vyksta tarp dviejų, vienas kitam neabejingų žmonių man pasirodė logiška ir natūralu, bet tikrai nelengva 🙂

 

✍️ Kas jus traukia erotinėje literatūroje? Ar visada domėjotės šiuo žanru?

Mane visuomet žavėjo erotika. Ji tarsi prieskonis, papuošiantis kiekvieną meno ar literatūros kūrinį. Erotikos dėka atskleidžiama širma į kur kas intymesnius personažo jausmus ar potyrius.

 

✍️ Kokias knygas pati mėgstate skaityti?

Tiesa pasakius, ėmus rašyti knygas laiko jas skaityti liko ne tiek ir daug, bet pirmenybę vis dar teikiu meilės romanams.

 

✍️ Ar šiuo metu irgi rašote knygą? Kaip jums sekasi?

Baigusi naują romaną (paprastai tai nutinka pavasarį) aš visuomet leidžiu sau atsikvėpti. Skiriu laiko nusistovėti mintims ir emocijoms. Vasarą – man kūrybinės atostogos, kurių metu stebiu aplinką, renku spalvas naujų personažų charakteriams. Neretai, vos tik baigusi knygą, jau žinau apie ką bus nauja, bet visuomet laukiu rudens ir ilgų vakarų, kuomet galėsiu neskubėdama visas savo mintis ir pastebėjimus išlieti į naują romaną.

 

✍️ Kam skirtos jūsų knygos? Ar rašydama mąstote apie skaitytojus? 

Kai tik ėmiau rašyti apie skaitytoją negalvojau, nes rašiau tik sau. Bet dabar žinoma, kad susimąstau kam bus skirta mano knyga. Manau, kad erotinius meilės romanus skaito moterys, bet ne retai pasitaiko ir vyrų. Jų komentarų sulaukti ypatingai smagu.

 

✍️ Pakalbėkime apie įkvėpimą. Iš kur jis? Kas jus skatina sėsti ir rašyti? 

Tai bene sunkiausias klausimas į kurį atsakymo iki šiol nerandu. Mane įkvepia labai daug dalykų: muzika, gamta, sutikti žmonės ir jų ištarti žodžiai. Kartais užtenka nugirsti pokalbį kavinėje ir jau žinau, kad jis vienaip ar kitaip įsipins į kuriamą istoriją. Įkvėpimas ateina pats savaime. Jis lyg nematomas draugas paima tave už rankos ir atveda prie kompiuterio, o tada tyliai šnabžda į ausį žodžius, kurios tu turi parašyti 🙂

Autorės darbo stalas. Asmeninio Facebook puslapio nuotrauka.

 

✍️ Ar sudarote planą prieš rašydama? 

Ne, rašymo plano nedarau, mat visuomet rašau iš galvos, tik kartais bloknote pasižymėdama miestų pavadinimus ar datas.

 

✍️ Kai parašote naują knygą, ką toliau darote? Kimbate redaguoti, duodate skaityti kitiems, o gal atidedate į šalį? 

Porą dienų nedarau nieko, tuomet šimtą dešimt kartų skaitau ir taisau… taisau… taisau. Vėliau seka dalinimasis su bičiuliais ir leidykla.

 

✍️ Ar gaunate atsiliepimų iš skaitytojų? Kokie jie? 

Gaunu ir gana nemažai. Labai širdį šildo privačios žinutės su padėkomis ir išsamiais pastebėjimais. Visuomet jaučiuosi labai dėkinga už skaitytojo skirtą laiką, pastebėjimus ir kritiką. Jos dėka pavyksta tobulėti ir augti.

 

✍️ Dažai erotinių romanų rašytojai knygas leidžia po slapyvardžiu, o jūs drąsiai atskleidėte savo autorystę. Kodėl? Ar nebuvo kilęs noras „pasislėpti“?

Tiesa sakant, nei karto apie tai nesusimąsčiau. Esu kas esu ir savo spausdintų žodžių niekuomet nesigėdinau, gal todėl ir nejaučiau reikalo slėptis. Žinau, kad nemažai rašytojų pasirenka slapyvardžius, kad apsaugotų savo asmeninę erdvę, bet aš tokio poreikio neturėjau ir iki šiol neturiu.

 

✍️ Ką galėtumėte patarti mūsų skaitytojams, kurie svajoja parašyti ir išleisti knygą?

Rašyti! Ir kuo daugiau tuo geriau. Tik praktikuodamiesi jūs išsivystysite įgūdžius ir savitą stilių. Taipogi, nebijokite dalintis savo kūriniais. Raskite drąsos pasiūlyti juos savo bičiuliams ar šeimos nariams. Nebijokite kreiptis ir į patyrusius autorius. Mes mielai pakonsultuosime, patarsime ir jai tik turėsime kompetencijos nukreipsime tinkama linkme. Rašytojų bendruomenė tikrai labai draugiška ir mielai pagelbės savo būsimiems plunksnos sesėms ir broliams 😉

Ačiū, kad skaitote (rašote) ir mylite knygas. Su geriausiais linkėjimais – rašytoja Donata Kontenienė.

 

✍️ Dėkoju už pokalbį!

Donatos Kontenienės knygos:

Eliza

Rašytoja mėgėja ¯\_(ツ)_/¯

Projektas „Kaip išleisti knygą“ už šio straipsnio ir/arba pokalbio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi rašytojo ir/arba pašnekovo nuomonė.
>